Konstitutivne sjednice Statutarne komisije i Nadzornog odbora Saveza sindikata Crne Gore održane su 12. maja. Shodno Statutu SSCG za predsjednika Statutarne komisije izabrana je Stanimirka-Bela Radošević, dok je predsjednica Nadzornog odbora Danica Popović. One su kandidatkinje koje su na kongresu za izbor ovih organa dobile najviše glasova.

Konstututivna sjednica Glavnog odbora Saveza sindikata Crne Gore održana je 30. maja.

Na ovoj sjednici je pored konstituisanja ovog organa bilo je riječi i o mnogim pitanjima od značaja za zaposlene u Crnoj Gori. Značajna pažnja bila je posvećena Zakonu o radu, Opštem kolektivnom ugovoru i drugim pitanjima od značaja za članstvo SSCG. Takođe pažnja je posvećena i pitanjima daljih aktivnosti SSCG kao što je pitanje konstituisanje Skupštine SSCG. Bilo je riječi i o pozitivnim primjerima iz velikih evropskih sindikata i daljim aktivnostima koje bi se sprovodile u cilju reformi i daljeg jačanja SSCG.

Novi Statut Saveza sindikata Crne Gore je objavljen 20. maja u Službenom slistu br. 32/16.