Konstitutivna sjednica Odbora maldih Saveza sindikata Crne Gore održana je 6. juna u prostorijama Saveza sindikata Crne Gore, a shodno odredbama Statuta.

U prisustvu članova odbora delegiranih od strane svojih granskih sindikata za predsjednika Odbora mladih jednoglasno je izabran Milan Ilibašić, kandidovan ispred granskog sindikata Uprave i pravosuđa, inače potpredsjednik sindikalne organizacije Zavoda za izvršenje krivičnih sankcija.

Odbor mladih čine članovi sindikata do 35 godina starosti.

Shodno odredbama Statuta Saveza sindikata Crne Gore, predsjednik Odbora mladih učestvuje u radu Skupštine Saveza sindikata.

U narednom periodu Odbor mladih će urediti svoja normativna akta i definisati smjernice budućeg djelovanja kako bi na što konstruktivniji način doprinio u radu Saveza sindikata Crne Gore.