U trodnevnu radnu posjetu Sindikatu poljoprivrede, prehrambene i duvanske industrije došao je Arnd Sphan, generalni sekretar Sindikata poljoprivrede i hrane (EFFAT).

Posjeta je tematska i odnosi se na unapređenje socijalnog dijaloga kako na nivou kompanija tako i na državnom nivou.

Tokom trodnevne posjete obišli smo kompaniju ,,Franca“ Bijelo Polje gdje smo na sastanku sa predsjednicom sindikata Lejlom Hasković i direktorom Safetom Francom dali punu podršku unapređenju socijalnog dijaloga u daljem razvoju kompanije.

Posjetili smo i opštinu Danilovgrad i bili gosti predsjednika opštine Branislava Đuranovića i potom obišli kompanije za proizvodnju i preradu mlijeka i mliječnih proizvoda.

U planu je da u petak obiđemo i kompaniju ,,Plantaže“ Podgorica gdje ćemo takođe uz prisustvo predstavnika Sindikata i menadžmenta upoznati našeg gosta o veoma dobrom socijalnom dijalogu na nivou ove kompanije.                                        22.mart 2018.